Wcale nie tak łatwo znaleźć dzisiaj naprawdę rzetelnego notariusza i kancelarię notarialną. Na rynku prawniczym w każdym mieście znajdziemy niejedno biuro notarialne. Katowice, a może mniejsze miasto? Notariusz z plecenia rodziny czy internautów? Czy warto zaufać jednej kancelarii, a może poszukiwać alternatywnych rozwiązań? Dzisiaj przedstawiamy pięć kroków do znalezienia najbardziej pożądanej kancelarii notarialnej.

Krok pierwszy: zapoznanie z listą czynności notarialnych
Nasze poszukiwania obowiązkowo muszą rozpocząć się od skonfrontowania swoich oczekiwań z listą czynności notarialnych. Zanim zdecydujemy się odwiedzić konkretnego notariusza upewnijmy się, czy na pewno pomoże on nam załatwić wymaganą sprawę. Zakres usług każdego biura notarialnego to:
– sporządzanie aktów notarialnych;
– spisywanie protokołów;
– przyjmowanie na przechowanie depozytów;
– sporządzanie aktów poświadczeń z zakresu dziedziczenia;
– wykonywanie poświadczeń zgodności kopii dokumentów z oryginałem;
– dokonywanie wypisów, odpisów i wyciągów dokumentów;
– sporządzanie protestów czeków oraz weksli;
– doręczanie oświadczeń;
– przygotowywanie projektów akt.
Kancelaria notarialna pozwoli Ci załatwić dokumenty oraz świadczy usługi, których akurat teraz potrzebujesz? Kontynuuj swoje poszukiwania.
Krok drugi: opinie i polecenie rodziny lub znajomych
Jedni mówią biuro notarialne Katowice, inni zachwalają kancelarię w stolicy. Opinie znajomych i rodziny mogą być bardzo użyteczne, ale nie dajmy się zwariować przepychankom przy rodzinnym stole. Jeśli ktoś poleca nam konkretnego notariusza, to poprośmy o zaprezentowanie rzetelnych argumentów.
Krok trzeci: poszukiwania w Internecie
Na forach prawniczych czy dyskusjach na lokalnych portalach natrafimy na szereg użytecznych i mniej ważnych informacji. Starajmy się wybrać spośród nich te najbardziej sensowne, podparte logicznymi argumentami. Samo stwierdzenie: ,,Nie polecam’’ nie powinno skłaniać nas do podejmowania decyzji w sprawie odrzucenia oferty danej kancelarii.
Krok czwarty: powierzenie sprawy wybranej kancelarii
Decydujemy się na powierzenie spraw w wybranym biurze notarialnym. W momencie podejmowania czynności prze notariusza zwróćmy uwagę na jego profesjonalizm, indywidualne podejście, chęć udzielania wyjaśnień oraz miłą obsługę. Sprawność oraz unikanie zbędnego formalizmu będą dodatkowym atutem. Pamiętajmy, że każdy notariusz powinien odznaczać się bezstronnością oraz doradzaniem klientowi takich rozwiązań, które nie przyczynią się do powstania jakichkolwiek niekorzyści. Notariusz idealny? Punktualny, cierpliwy, dokładny oraz rzetelny w każdym calu!
Krok piąty: ocenienie jakości świadczonych usług
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie jakości usług, następnym razem udaj się do innej kancelarii notarialnej. W dzisiejszych czasach masz prawo wymagać. W końcu płacisz niemałe pieniądze za wykonanie konkretnego działa. Jeśli jednak jesteś zadowolony z notariusza, to śmiało możesz do niego wrócić. Polecenie go znajomym czy napisanie opinii na forach internetowych pomoże potencjalnym klientom w przyszłych poszukiwaniach.
Idealna kancelaria notarialna? To z pewnością miejsce, w którym zwycięża profesjonalizm oraz odpowiednie podejście do klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *